Dom i Ogród
Wkręty wykorzystywane przy pracach dekarskich

papa-termozgrzewalna-2W pracach budowlanych można wspomnieć o różnych etapach i jednym z nich są roboty dekarskie, a zatem te odnoszące się do pokryć dachowych. Mogą to być wszelkiego typu gonty, czy też całkiem modne pokrycia z blachy, stosowane często w budynkach wielorodzinnych.

W tym celu niezbędne okazują się zarówno odpowiednie materiały, jak i również różne narzędzia. Takimi powszechnie używanymi mogą być blachowkręty. Są to niegwintowane trzpienie, zakończone ostrą końcówkę, przypominającą wiertło. Są one wkręcane we wcześniej wykonany otwór o mniejszej średnicy od takiego balochowkrętu, dzięki czemu można mówić o dobrym mocowaniu.

Pomimo, że to nie jedyne tego typu łączniki, to te sprawdzają się świetnie w wielu przypadkach. Wśród wspomnianych blachowkrętów wyróżnić można te z łbem sześciokątnym, płaskim, stożkowo-płaskim, jak również płaskim poszerzonym. Ogólnie to są to tak zwane wkręty samowiercące, a zatem takie, które to nie posiadają gwintu. Wśród nich można też wyróżnić wkręty do drewna. Należy jednak mieć na uwadze, że często łączenia tego typu, są tworzone na stałe i ewentualny remont wiąże się tu ze zniszczeniem powierzchni, którą się narusza.

Nasze ciekawe artykuły tematyczne o architekturze:

About the author

Related Posts